Готель “Кемпінські” – “Одеса” в Одеському торговому морському порті

Замовник – Одеський морський торговий порт
Генпроектувальник – “Бруклін-Київ”
Генпідрядник – “Бруклін-Київ”
Головний архітектор проекту – О. Коваль
Ведучий архітектор – І. Рябоконь
Архітектор – О. Шутова, Н. Поправка, М. Макаревич
Конструктор – Алі-Риза Бакир, В.Вінницький, Г.Колесников, О.Лень
Будівництво – 1999-2001 рр.

Техніко-економічні показники: 

Загальна площа будівлі  – 22950 кв.м
Поверховість – 18 надземних і 2 цокольних поверхи
Кількість номерів  –  158

Особливості проектного рішення 

Обсяг готелю виростає з молу і завершує важливу містобудівну вісь міста – Потьомкінські сходи. Вітрилоподібний силует нагадує океанський лайнер, який підійшов до причалу морського вокзалу. Цей образ створюється поєднанням білих алюмінієвих панелей та дзеркального скління фасадів.

Майданчик під будівництво готелю існував ще на початку 90-х років. Важливість будівлі для морської столиці зумовила високу вимогливість до проектувальника, який визначився внаслідок тендеру.

Було розроблено 3 основні ескізні проекти. Головний архітектор проекту Олександр Коваль вважає основною ідеєю проекту “створення “морського готелю”, який вписався в місто настільки, що уявити порт без нього стало б неможливо.” Проект готелю пройшов численні містобудівні ради, засідання правління Одеської обласної організації НСАУ та Південноукраїнського відділення Української Академії Архітектури, що говорить про складність містобудівної ситуації у місті та важливість обраного проекту.

Готельний комплекс є 18-поверховою спорудою з 2 цокольними поверхами. Будівля винесена в море і стоїть на потужних палях, втиснутих на глибину 32 м. Рівень комфорту та безпеки забезпечується найсучаснішим інженерним обладнанням. У вирішенні інтер’єрів насамперед враховувався корпоративний стиль оператора готелю – міжнародної мережі KEMPINSKI.

Готельний комплекс – місто в місті зі своєю інфраструктурою: конференц-зал, три ресторани, бари, кафе, торговий пасаж, фітнес-центр. З панорамних ліфтів можна помилуватися міським пейзажем, а номери орієнтовані на прекрасне море.